Sobotkovy maily

UKÁZKA Z KNIHY

Premiér zavináč cézet

Pět dní před Štědrým dnem. Je pozdě v noci. Premiér Bohuslav Sobotka, unaven po celodenním střídání jedné schůzky za druhou, doma usedá k počítači, aby vyřídil poslední várku e-mailů. Spouští počítač, zapíná webový prohlížeč a vyťukává už téměř poslepu stránku www.seznam.cz a v ní vyplňuje přihlašovací údaje do své e-mailové schránky. Téměř poslepu proto, že to tak dělá už několik let. Už jako předseda ČSSD, nyní jako premiér české vlády a tím pádem jeden z nejmocnějších politiků v zemi. Mohl by samozřejmě využít služeb úřadu vlády a do mobilu a notebooku si nechat nastavit „vládní“ e-mailovou a dobře zabezpečenou schránku, jenže… Jenže to z nějakého důvodu Bohuslav Sobotka nikdy neudělal. A tak se v „seznamácké“ e-mailové schránce Bohuslava Sobotky dennodenně hromadí vládní dokumenty, názory jeho spolupracovníků, důležité vnitrostranické informace a data.

Na stránce Seznam.cz mají účet statisíce Čechů. Je ale rozdíl, když si přes tuto schránku lidé posílají recepty na bábovku, fotky z dovolené u Jadranu či výsledky tajných vládních průzkumů veřejného mínění. Proč? Zejména proto, že by se mohlo stát to, co se stalo právě Bohuslavu Sobotkovi.

Bohuslav Sobotka, a samozřejmě nejen on, takřka dokonale rozdělil české veřejné mínění na dva nesmiřitelné tábory. Jeden je pro podporu uprchlíků z válkou zasažených zemí a druhý je naopak pro neprodyšné uzavření hranic. Premiér Sobotka se svými postoji vždy řadil spíše do tábora prvního, alespoň to tak veřejnost vždy vnímala. Velká část Čechů má Sobotkovu prouprchlickou politiku za zlé. V politice nic nového – těžko se jako politik zalíbíte všem. Jenže téma uprchlíků je pro spoustu lidí otázkou natolik zásadní, že jsou ochotni kvůli ní chodit demonstrovat do ulic, hádat se na internetu a vůbec dělat vše pro to, aby dal jasně najevo svůj názor. A celkem logická úvaha je, že zatímco pro přijímání uprchlíků bývá ve společnosti jaksi její umírněná a mírumilovná část, proti uprchlíkům jsou naopak lidé, kteří nejdou daleko pro ostřejší výraz nebo dokonce ostřejší čin. Není se čemu divit. Lidé mají pocit, že Evropa je v ohrožení, a nechtějí ponechat nic náhodě. Už kvůli vlastním dětem.

V protiuprchlické části veřejnosti se ale nachází i jakési opravdu velmi specifické jádro, které si asi žádný politik nechce rozhněvat. Hackeři. Tedy lidé schopní vám z počítače na dálku udělat ruční mixér a to tak, že si toho sami ani nevšimnete. Lidé dokonale rozumějící technice a internetu. A když se to tak spojí vše dohromady, vznikne z toho kauza, ve které nehraje hlavní roli uplácení či klientelismus, ale docela obyčejná lidská neopatrnost.

Pokračování této kauzy, nově odkryté detaily a utajované skutečnosti naleznete ZDE

 

Skupina hackerů zacílila na premiéra Bohuslava Sobotku a podařilo se jim prolomit jeho soukromou e-mailovou schránku.

HACKERSKÉ STRÁNKY SE VŠEMI SOBOTKOVÝMI MAILY NAJDETE ZDE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *